در آگهی‌‌های تبلیغاتی گفته می‌شود که نوشابه ردبول، انرژی‌زا بوده و به شخص این احساس را می‌دهد که بال درآورده است؛ ولی متخصصان هشدار می‌دهند که این نوشابه انرژی‌زا، دارای عوارض جانبی است.

به گزارش ایسنا، یک گروه پزشکی در استرالیا، تاثیر این نوشابه بر 30 نوجوان را بررسی کرده است. این پژوهشگران متوجه شدند که یک ساعت پس از نوشیدن ردبول، خون مصرف‌کنندگان این نوشابه چسبناک شده است. این حالتی است که معمولا قبل از حمله قلبی برای شخص پیش می‌آید.

این پژوهشگران می‌گویند؛ چنانچه شخص دچار استرس یا فشار خون بالا باشد، نوشیدن ردبول، می‌تواند مهلک باشد.

گفته می‌شود که مصرف این نوشابه به تمرکز فکری کمک می‌کند و واکنش شخص سریع‌تر می‌شود، به همین دلیل است که می‌گویند بهتر است ورزشکاران قبل از شرکت در مسابقه، ردبول بنوشند. این اولین بار نیست که مساله تاثیر بد این نوشابه در سلامت شخص مطرح می‌شود. در حال حاضر فروش این نوشابه در چند کشور از جمله نروژ، دانمارک و اروگوئه ممنوع اعلام شده است؛ ولی مالکان کارخانجات نوشابه‌سازی ردبول می‌گویند، مقدار کافئین موجود در هر قوطی این نوشابه درست به همان اندازه‌ای است که در یک فنجان قهوه معمولی دیده می‌شود.

دسته ها : حوادث
پژوهشگرانتوصیه می‌کنند به کودکان نوشابه انرژی‌زا ندهید. یک محقق کاناداییدر‌این‌باره هشدار داد: نوشابه‌های انرژی‌زا در واقع نسل جدیدی از قهوههستند با این تفاوت که مقدار بسیار بیشتری کافئین و قند دارند و بنابراینمی‌توانند تاثیر منفی روی سلامت افراد بویژه کودکان داشته باشند.
به گزارش ایسنا ، استفانیکوت، متخصص تغذیه در گروه ضربت تغذیه و سلامت در دانشگاه مونترال خاطرنشانکرد: امروزه برای بسیاری از دانش‌آموزان مصرف نوشیدنی‌های انرژی‌زا با هدفافزایش تمرکز در حین مطالعه در طول شب کاری غیرمتعارف و استثنایی نیست واغلب این نوشیدنی‌ها برای بیدار ماندن در شب و درس‌خواندن جایگزین قهوهشده است.

بر اساس گزارشی که در سال 2008 به چاپ رسید یک سازمانرسمی کانادایی اعلام کرد که یک‌میلیارد و 5 میلیون قوطی نوشابه انرژی‌زایرد بول در سال 2004 تنها در آمریکا به فروش رسیده است. همین نرخ مصرف نیزدر کانادا مشاهده شده است و این روند مصرف در بین افراد 18 تا 24 سال روبه افزایش است اما تحقیقات نشان می‌دهد نرخ مصرف این نوشیدنی‌ها این روزهادر بین نوجوانان و کودکان کم سن و سال‌تر نیز بیشتر و متداول‌تر شده و اینآمار منجر به نگرانی مسوولان بهداشتی کانادا شده است.

سردار حق طلب جانشین فرمانده حفاظت و امنیت سپاه پاسداران گفت: نیروهای آمریکایی مستقر در یکی از فرودگاههای اروپا، درخواستی مبنی بر آموزش نیروهایشان توسط پرسنل سپاه حفاظت فرودگاه‌ها را داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار احمد حق طلب جانشین فرمانده حفاظت و امنیت سپاه پاسداران در نشست خبری امروز سه‌شنبه خود که به مناسبت فرارسیدن سالروز فرمان امام (ره) مبنی بر تشکیل سپاه حفاظت فرودگاهها برگزار شد، از درخواست‌ها و تقاضای کشورهای مختلف آسیایی، آفریقایی و اروپایی برای آموزش پرسنل آنها توسط پرسنل مجرب سپاه خبر داد و گفت: به علت تجارب و عملکرد بسیار خوب نیروهای سپاه در بخش حفاظت از فرودگاه‌ها و استمرار امنیت پرواز هواپیماها، نیروهای آمریکایی مستقر در یکی از فرودگاههای اروپا، درخواستی مبنی بر آموزش نیروهایشان توسط پرسنل سپاه حفاظت فرودگاهها را داشته‌اند که ما به تقاضای کشورهای آسیایی و آفریقایی جواب مثبت داده‌ایم.

دسته ها : سیاسی
سردار سرلشکر "محمدعلی جعفری" فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از تدبیر مقام معظم رهبری خبر داد که بر اساس آن، مقابله با تهدیدات نرم و عمق‌بخشی داخلی به رده‌های مختلف بسیج واگذار شده است.

به گزارش فارس، سردار جعفری امروز دوسنبه در مراسم گردهمایی پنج هزار نفر از فرماندهان منتخب واحدها و پایگاه‌های مقاوت بسیج تهران بزرگ، نوع تهدیدات در دهه چهارم انقلاب را تهدیدات نرم در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی عنوان کرد و گفت:‌ این نوع تهدیدات در گذشته نیز از دغدغه‌های مهم امام راحل بوده است چرا که ایشان اعتقاد داشتند جمهوری اسلامی از تهدیدات خارجی و نظامی نمی‌ترسد.

وی مقابله با تهدیدات نرم و عمق‌بخشی داخلی را مهمترین مسئله بسیج در کشور برشمرد و گفت: این مسئولیت خطیر که به تصمیم مقام معظم رهبری رسیده و به سپاه ابلاغ شده است به این ترتیب است که بسیج و سپاه باید در مقابل کسانی که می‌خواهند به رابطه محکم مردم و رهبری ضربه بزنند بایستند.

فرمانده کل سپاه، تغییرات صورت گرفته در این سپاه را در راستای تدابیر مقام معظم رهبری و در جهت مقابله با تهدیدات عنوان کرد و گفت:‌ ماهیت تهدید علیه نظام جمهوری اسلامی تفاوت با گذشته تفاوت کرده است و بسیج و سپاه باید در این زمینه خود را آماده‌تر از قبل کند.

جعفری با بیان اینکه باید خود را برای مقابله با تهدیدات نرم دشمنان آماده کنیم، گفت: تغییر و تحول در سازمان سپاه دارای الزاماتی بود که یکی از آنها لزوم تغییرات ساختاری است که بخش‌هایی از آن انجام شده و بنابر آن برنامه‌های آمادگی دفاعی و امنیتی بر عهده نیروی زمینی و موضوع مقابله با تهدیدات نرم و عمق‌بخشی داخلی به رده‌های مختلف بسیج واگذار شده است و ما به عنوان سربازان انقلاب و تحت رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری مامور پیاده‌سازی آن هستیم.

فرمانده کل سپاه، هدف اصلی دشمن را ضربه زدن به باورها و اعتقادات دینی و سیاسی مردم عنوان کرد و گفت: در سال‌های گذشته نیز برخی دشمنان داخلی در لباس دوست و با ادعای پیروی خط امام و رهبری برای مثال اعتراض می‌کردند که چرا ایران به مقاومت فلسطین کمک می‌کند و به طور وقیحانه شعار توقف انقلاب را سر می‌دادند.

جعفری افزود: این افراد هنوز هم وجود دارند و بسیجیان نیز بخوبی آنها را می‌شناسند و وظیفه دارند تا این افراد را به دیگر اقشار جامعه نیز معرفی کنند. این یکی از رسالت‌های مهم بسیج است.

وی با تاکید بر موضوع بصیرت دینی و سیاسی بسیجیان به بحث پیشرفت‌های علمی به عنوان یکی از ضرورت‌های انقلاب و توجه به موضوعات معنوی و اعتقادی و بینش سیاسی بسیجیان به عنوان طرح صالحین اشاره کرد و گفت:‌ بسیج و سپاه وظیفه دارند تا هرچه بیشتر در این زمینه‌ها بر روی بسیجیان کار کنند.

فعالیت بسیج در زمینه تامین امنیت محلات

عضو شورای عالی امنیت ملی به گشت‌های امنیتی محلی بسیج اشاره کرد و این امر را موجب ارتقای منزلت بسیجیان در منظر عامه مردم و اقدام مناسبی برای جذب جوانان به بسیج عنوان کرد و گفت: در هر محله‌ای مردم با برخی ناامنی‌ها مانند دزدی مواجه هستند و بسیج می‌تواند بطور فعالانه در برقراری امنیت محله‌های خود شرکت کند و این انتظار به حق مردم را برآورده سازد.

جعفری خاطرنشان کرد: کسی که نام خود را بسیجی بگذارد اما در رابطه با امر خودسازی و یا شرکت در گشت‌های امنیتی انجام وظیفه نکند به معنی آن است که ما نمی‌توانیم او را به عنوان یک بسیجی فعال و یا حتی عادی به حساب بیاوریم.

تشریح دستاوردهای انقلاب

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یادآوری و بررسی دستاوردهای انقلاب را عامل ایجاد آمادگی و روحیه بخشی در نیروهای انقلابی برای ادامه راه عنوان کرد و گفت: انقلاب اسلامی دستاوردهای بزرگی در ابعاد مختلفی داشته است که بزرگترین دستاورد آن در بعد سیاسی، استقلال کامل جمهوری اسلامی و تاثیرات آن بر ملت‌های جهان است که به فرموده مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی توانسته است تغییر و تحولات زیادی در جغرافیای سیاسی جهان ایجاد کند.

جعفری اظهار داشت: یکی از آرزوهای ما در گذشته این بود که بتوانیم با حمایت ازملت‌های مستضعف در مقابل رژیم اشغالگر قدس بایستیم و امروز به برکت انقلاب اسلامی و بدون حضور فیزیکی ما در کنار برادران مسلمانمان در لبنان و فلسطین، می‌بینیم که این مستضعفان با تمام توان در مقابل این رژیم اشغالگر می‌ایستند و آن را شکست میدهند که این به برکت تجربیات انقلاب اسلامی ایران و نصرت خداوند است که شامل حال آنها شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شکست رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه و نیز شکست آن در نبرد با مقاومت اسلامی فلسطین را آغاز شروع تاثیرات عمیق در اساس این رژیم غاصب عنوان کرد و گفت: در آینده نیز این شکست‌ها، اثرات تعیین‌کننده‌ای در سرنوشت رژیم و منطقه خواهد داشت.

امریکا جرات اقدام علیه ایران را ندارد

جعفری با اشاره به خودکفایی و استقلال در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، دفاعی و امنیتی، این دستاوردها را از برکات انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و گفت:‌ امروز امنیت ایران به حدی است که نیروهای نظامی آمریکایی که با تمام قوا و با هدف تاثیرگذاری در رفتار و یا توقف شعارهای انقلاب اسلامی در اطراف ایران جمع شده‌اند، قادر نیستند و جرات اقدام به هیچ کاری علیه ایران را ندارند و این یعنی اینکه جمهوری اسلامی ایران در کشورمان به عنوان یک جزیره با ثبات استقرار کامل یافته است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این امنیت و اقتدار امروز جمهوری اسلامی را در طول تاریخ بی‌نظیر دانست و گفت: هیچ کشوری با این شرایط نتوانسته است به چنین اقتدار و امنیت کاملی دست پیدا کند و شاهد بودیم که ملت ایران علیرغم تمام تلاش های ایران برای تاثیرگذاری در روحیه ملت مانند موضوع غنی‌سازی اورانیوم و دستیابی به دانش هسته‌ای، حتی یک گام در مقابل این تهدیدات عقب ننشست و در حالی که در محاصره کامل اقتصادی و سیاسی بود بر روی اهداف خود ایستاد و توانست دشمن را در این زمینه شکست دهد.

جعفری پافشاری روی ارزش‌ها وآرمان‌های انقلاب اسلامی را از معجزات این انقلاب عنوان کرد و گفت: بسیجیان در این زمینه پیشتاز و خط‌ ‌شکنان راه هستند که با تمام توان برای تحقق آرمان‌های این انقلاب تلاش می‌کنند اما باید همواره این سوال را از خود بپرسند که برای آینده انقلاب چه باید کرد و چه تکلیفی را بر عهده دارند.

وی ماموریت سپاه و بسیج را دفاع از انقلاب و دستاوردهای آن عنوان کرد و گفت: مبنای تغییر شرایط محیطی در ماموریت‌های سپاه تغییر ماهیت تهدیدات دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران است که ما دائما این موضوعات را رصد می کنیم چرا که به فرموده مقام معظم رهبری سازمان سپاه باید یک سازمان به روز شونده و متحول باشد که پویایی در هر سازمانی ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تهدیدات امنیتی در دهه دوم انقلاب و پس از پایان جنگ تحمیلی همچنان ادامه داشت، گفت: ‌مقام معظم رهبری با هوشیاری و تدابیر حکیمانه خود به موضوع تهاجم فرهنگی اشاره کردند اما ما هنوز در تحقق کامل این اهداف موفق نبوده‌ایم و باید تلاش بیشتری بکنیم تا تهدیدات را پیش‌بینی و شناسایی کرده وراهکارهای موثر برای مقابله با آن را برنامه‌ریزی کنیم.

جعفری با اشاره به برخی نا امنی‌ها در سال 78، 79 و 80 در تهران اظهار داشت: این بسیجیان بودند که توانستند در مقابل این نا امنی‌ها بایستند اما نباید بگذاریم تا دیگر چنین صحنه‌هایی و چنین گردنه‌های خطیری برای انقلاب اسلامی پیش بیاید.

وی گفت:‌ قطعا در آینده نیز دشمن در صدد ایجاد چنین معضلاتی برای نظام خواهد بود که ما باید با تدبیر از انجام آنها جلوگیری کنیم.

عضو شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه شاید در آینده تهدید نظامی مانند کاری که در مورد عراق و افغانستان صورت گیرد، علیه ایران رخ ندهد، تهدیدات نظامی با گستردگی که در این دو کشور انجام شد را علیه ایران بکلی منتفی دانست و گفت:‌ اما باید توجه داشته باشیم که تهدیدات فقط جنبه نظامی ندارد و دشمن در این زمینه به انجام تهدیدات امنیتی و نرم روی خواهد آورد و این ما هستیم که باید خود را برای مقابله با این تهدیدات آماده کنیم.

فرمانده کل سپاه نوع تهدیدات علیه ایران در هر دهه‌ای را متفاوت عنوان کرد و گفت: در آستانه ورود به دهه چهارم باید ماهیت تهدیدات این دهه را بشناسیم و خود را برای مقابله با آن آماده کنیم.

دسته ها : سیاسی
راهپیمایی میلیونی مردم تهران و سایر شهرهای ایران در روز 22 بهمن‌ ، سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌های غربی و منطقه‌ای را در بهت و حیرت فرو برد.

حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی سی‌امین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به دنیا نشان داد که مردم ایران هم‌چنان به آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام خمینی بنیانگذار فقید آن وفادار هستند و با تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای آماده دفاع همه‌جانبه از کشور و ارزشهای اسلامی آن هستند.

ابعاد حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی امروز به صورتی بود که همه رسانه‌های جهان -حتی رسانه‌های معاند با جمهوری اسلامی_ به این حضور پرشور اذعان کرده و آن را ستودند.

خبرگزاری فرانسه با اشاره به راهپیمایی میلیونی مردم ایران در سی‌امین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران نوشت که شرکت کنندگان در این راهپیمایی پرچم‌هایی را در دست داشتند که روی آنها "مرگ بر آمریکا " و " مرگ بر اسرائیل " نوشته شده بود.

خبرگزاری فرانسه نوشت که تظاهرات کنندگان از مسیرهای هشت‌گانه تظاهرات به میدان آزادی رفتند که در آنجا محمود احمدی نژاد رئیس‌جمهور ایران برای تظاهرات‌کنندگان به ایران سخنرانی پرداخت.

بنابر این گزارش، تلویزیون ایران نیز راهپیمایی‌های مشابهی را در نقاط مختلف کشور به نمایش گذاشته است.

خبرگزاری فرانسه در عین حال سعی کرد حضور میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه را کم‌رنگ جلوه دهد و اعلام کرد که "دهها هزار نفر " در این راهپیمایی شرکت کردند.


خبرگزاری فرانسه به نمایش گذاشتن ماکت ماهواره امید و موشک ماهواره‌بر آن اشاره کرد و نوشت در پلاکاردی که در نزدیکی این ماکت نصب شده بود، نوشته شده است که این یک موفقیت و پیشرفت بزرگ در عرصه علم و فن‌آوری به شمار می‌رود.

خبرگزاری رویترز نیز با اشاره به سال 1979 یعنی سال پیروزی انقلاب و فروپاشی نظام شاهنشاهی که مورد حمایت آمریکا بود اعلام کرد که ایران پیروزی انقلاب خود را در بیست و دومین روز از ماه ایرانی بهمن که هر سال مصادف با 10 فوریه میلادی است، جشن گرفت.

خبرگزاری آلمان نیز به بازتاب حضور میلیونی مردم ایران اسلامی در راهپیمایی22 بهمن پرداخته و آن را نشانه همبستگی با دولت این کشور دانسته است.

خبرگزاری آلمان در گزارشی به نقل از رسانه‌های دولتی ایران اعلام کرد که میلیون‌ها نفر از مردم ایران در سراسر کشور و صدها هزار نفر از مردم تهران برای نشان دادن همبستگی خود با دولت اسلامی در این راهپیمایی شرکت کردند.

این خبرگزاری غربی نوشت که تهرانی‌ها به سوی میدان آزادی در غرب تهران حرکت می‌کنند و محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران در حال ایراد سخنرانی در میان تظاهرات‌کنندگان است.

خبرگزاری آلمان همچنین تصریح کرد که حضور هر ساله ایرانیان نشانه ایستادگی مردم علیه غرب به ویژه آمریکا و نشان دهنده تمایل آنها به ادامه مسیر استقلال است.

پایگاه خبری تحلیلی "الانتقاد " با عنوان 30 سال از فجر پیروزی به بازتاب راهپیمایی مردم ایران پرداخت و نوشت: سراسر جمهوری اسلامی ایران به مناسبت گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی شاهد تظاهرات گسترده مردمی بود.

بنابر این گزارش، شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی پلاکاردهایی در دست داشتند که در آن از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در طول این سی سال تمجید کردند.

این گزارش می‌افزاید که شرکت کنندگان در این تظاهرات تصاویری از امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و حضرت آیت الله سید علی‌ خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و تصاویری از شهدا و پرچم جمهوری اسلامی ایران را در دست داشتند.

در تهران نیز شرکت کنندگان از خیابانهای اصلی به سمت میدان آزادی حرکت کرده و در آنجا گردهم آمدند و شعارهایی بر ضد دشمنان انقلاب سر دادند.

پایگاه خبری "ایلاف "، حضور مردم در راهپیمایی 22بهمن در سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را میلیونی توصیف کرد و نوشت: اقشار مختلف مردم ایران به مناسب گرامیداشت سی‌امین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) در سراسر این کشور تظاهرات میلیونی برپا کردند.

در تهران نیز صدها هزار نفر از مردم امروز برای اعلام حمایت از اصول و آرمانهای انقلاب اسلامی و بیعت مجدد با رهبر انقلاب در میدان آزادی تهران تجمع کردند. شهروندان ایرانی در این تظاهرات بار دیگر آمادگی خود را برای دفاع از کشور در قبال هر گونه تجاوز احتمالی اعلام کردند.

بنابر این گزارش، تظاهرات‌کنندگان تهرانی شعارهایی در مخالفت با آمریکا و استکبار سر دادند. در استانها و دیگر شهرهای ایران نیز تظاهراتی پرشور برای بزرگداشت سی‌امین سال پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.

پایگاه خبری "النشرة " لبنان نیز حضور مردم ایران در سی‌امین سال پیروزی انقلاب اسلامی را میلیونی توصیف کرد و نوشت صدها هزار نفر از مردم ایران روز سه‌شنبه با سردادن شعارهای ضد آمریکایی به خیابانها آمدند تا در راهپیمایی گسترده سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران شرکت کنند.


پایگاه خبری "المحیط " نیز با اشاره به راهپیمایی عظیم امروز ملت ایران در سراسر این کشور نوشت: میلیون‌ها ایرانی سی‌امین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

بنابر این گزارش، سراسر شهرهای ایران شاهد تظاهرات میلیونی و عظیم ملت ایران بود که باشکوه‌ترین این تظاهرات، در تهران برگزار شد.

این گزارش می‌افزاید، میلیون‌ها ایرانی امروز در تهران در میدان آزادی گردهم آمدند تا با بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران تجدید پیمان کنند که نشان می‌دهد به اصول و آرمانهای نظام جمهوری اسلامی ایران همچنان پایبندند.

المحیط افزود: ملت ایران هر ساله به مناسبت گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی که از آن به عنوان دهه فجر می‌خوانند، با برگزاری راهپیمایی، یاد و خاطره این روز را گرامی می‌دارند.

پایگاه خبری "المنار " با اشاره به برگزاری پرشکوه راهپیمایی 22 بهمن، حضور میلیونی مردم در این راهپیمایی را نمایش اقتدار ملت ایران دانست که در سه دهه انقلاب اسلامی وظایف خود را به خوبی انجام داده‌اند.

المنار خبر داد: راهپیمایی میلیونی مردم تهران با شرکت اقشار مختلف ایران امروز به مناسبت بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.

بنابر این گزارش، صدها هزار نفر از مردم تهران به میدان آزادی در غرب این شهر رفتند و در آنجا در مراسم رسمی که با حضور مقامات کشوری و بسیاری از سفیران کشورهای مختلف در ایران برگزار شد، شرکت کردند.

این پایگاه خبری لبنانی ادامه داد: مردم ایران در این راهپیمایی حمایت خود را از ارزشهای انقلاب اعلام کردند و با تجدید بیعت با رهبر انقلاب آمادگی خود را برای دفاع از کشور در مقابل هر گونه تجاوز احتمالی اعلام کردند. شرکت کنندگان در این راهپیمایی همچنین شعارهای ضد امپریالیستی و ضد استکباری سر دادند.

المنار به حمل پلاکاردهایی با مضمون "مرگ بر آمریکا " و "مرگ بر اسرائیل " از سوی راهپیمایان و نمایش ماکت موشک و ماهوراه ایرانی امید اشاره کرد و نوشت که در سایر شهرهای ایران اسلامی نیز راهپیمایی‌های مشابهی به صورت بسیار گسترده برگزار شده است.

پایگاه خبری روزنامه بحرینی "الوسط " نیز دیگر سایت‌های خبری عربی بود که به پوشش و انعکاس خبری راهپیمایی میلیونی مردم در گرامیداشت سی‌امین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرداخت.

بنابر این گزارش، راهپیمایی سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز سه شنبه با حضور گسترده مردم در سراسر ایران برگزار شد.

این سایت خبری بر اساس گزارش رسانه‌های ایران نوشت: میلیون‌ها نفر در سراسر ایران و صدها هزار نفر در تهران به نشانه وحدت و همبستگی با نظام اسلامی در این راهپیمایی شرکت کردند.

خبرگزاری بحرینی "بنا " نیز به حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن در ایران اشاره کرد و گزارش داد که دهها هزار نفر از مردم ایران امروز به مناسبت گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تهران تجمع کردند.

پایگاه شبکه خبری "الحره " نیز از دیگر رسانه‌های عربی بود که به انعکاس راهپیمایی میلیونی مردم در سراسر ایران به ویژه در تهران اشاره کرد و گزارش داد که هزاران نفر در تهران سی‌‌امین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران را گرامی داشتند.

این سایت خبری همچنین به بازتاب سخنان محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران پرداخت که در جمع مردم تهران در میدان آزادی ایراد کرده بود.

سایت "المستقبل " لبنان نیز حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال را گسترده توصیف کرد و نوشت مردم ایران برای گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران در میدان آزادی در تهران گردهم آمدند.

بسیاری از پایگاههای خبری منطقه نیز بدون اینکه اشاره‌ای به راهپیمایی مردم ایران داشته باشند تنها به بازتاب وسیع سخنانان محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران در جمع مردم تهران به ویژه آن بخش از سخنانش که گفته بود: "ملت ایران آماده گفتگو است اما این گفتگو باید در فضایی عادلانه و با احترام متقابل باشد " پرداختند.

پایگاههای خبری "العرب آنلاین "، "سریانیوز "، "المسلم "، "اسلام‌الیوم "،خبرگزاری "بحرین "،خبرگزاری‌های فرانسه، رویترز، "البشائر " و "اسلام آن‌لاین " سخنان محمود احمدی نژاد در اجتماع گسترده مردم تهران در میدان آزادی را به طور وسیعی پوشش خبری دادند.

دسته ها : سیاسی
X