پرونده «شغال سیاه» که یک زن و نوه‌ 9 ساله‌اش را به طرز فجیعی به قتل رسانده بود، امروز در دادگاه کیفری رسیدگی شد  

به گزارش فارس، عصر 12 مرداد سال گذشته، مأموران پلیس آگاهی شهرستان ورامین از وقوع قتل دلخراش یک زن مسن و نوه 9 ساله وی در خانه دختری او، باخبر شدند.

زن میانسالی که در این حادثه مادر و دخترش را از دست داده بود،‌ به مأموران گفت: صبح زود از خانه به همراه شوهرم خارج شدم، اما عصر که برگشتیم با اجساد مادر و دخترم که سرشان بریده شده بود مواجه شدیم. مقداری از طلاهای مادرم و یک گوشی تلفن همراه به سرقت رفته است.

تحقیقات از تعدادی از مظنونان قتل، که بسیاری از آنها در محدوده سکونت مقتولان حضور داشتند آغاز شد اما تا مدتی هیچ سرنخی از قاتل یا قاتلان به دست نیامد.

شناسایی قاتل از طریق ردیابی موبایل

تلاش مأموران پلیس ادامه داشت تا اینکه ردیابی تلفن همراه به سرقت رفته نشان داد سارق موبایل در مرکز خرید و فروش موبایل در تهران، حضور دارد. بلافاصاله مأموران به محل موردنظر رفته و سارق قاتل را شناسایی و دستگیر کردند.

بعد از دستگیری این قاتل، اولیای‌دم، در کمال تعجب با مرد همسایه خود رو به رو شدند که به هیچ‌وجه او را به عنوان مظنون معرفی نکرده بودند و به او اعتماد کامل داشتند.

شاهین در اعترافات خود در مراحل مختلف تحقیقات مدعی شد که از چند روز قبل تصمیم به سرقت از خانه همسایه خود گرفته است ولی روز حادثه برای عملی کردن نقشه خود و شناسایی نشدن، مجبور به قتل «نگین» 9 ساله و مادربزرگ او شده است.

شاهین گفت: بعد از اینکه به بهانه قفل بودن در خانه، از مادربزرگ نگین خواستم در را باز کند تا از طریق خانه وارد خانه خود شوم، او جلوتر از من به سمت حیاط رفت که در یک لحظه از پشت چاقویی به پهلویش زدم و بعد از آن سرش را جدا کردم. او قبل از مرگ، مقداری از موهای مرا کند.بعد از اینکه دستهایم را شستم، متوجه شدم که نگین از خواب بیدار شده و مرا دیده است؛ بعد از اینکه او را مورد آزار و اذیت قرار دادم، دست و پایش را با آستین لباسش بستم و به طبقه بالا رفتم و موبایلی را برداشتم؛ وقتی برگشتم، متوجه شدم که دست‌های نگین باز شده است، او را خفه کردم و در نهایت با چاقو سرش را بریدم و از خانه خارج شدم.

قرار مجرمیت شاهین با توجه به اعترافات صریح از سوی دادسرای جنایی صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 77 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد که صبح امروز به ریاست قاضی اکبر ساعی برگزار شد.

در ابتدای جلسه اصغری‌روشن، نماینده دادستان با اشاره به کیفرخواست صادره گفت: اتهام انتسابی به متهم مبنی بر 2 فقره قتل عمدی و سرقت مقرون به آزار محرز است و خواستار مجازات وی هستم.

اولیای‌دم نیز در جایگاه قرار گرفتند و با درخواست قصاص متهم، از قاضی ساعی خواستند این حکم در ملاءعام اجرا شود.

ادعای جدید متهم در دادگاه: من همدست داشتم

متهم در جایگاه قرار گرفت و علیرغم اینکه تا قبل از این،‌ 8 بار به صراحت مدعی شده بود که با نقشه قبلی و به تنهایی مرتکب این جنایت شده، امروز مدعی شد که با دو نفر از دوستانش به نام‌های یدالله و فرامرز این کار را کرده است. متهم یک بار دیگر هم مدعی شده بود با افرادی به نام سجاد و رضا قتل را انجام داده است که آن را دروغ و متأثر از حرف‌های دیگر زندانیان خوانده بود.

شاهین در تشریح حادثه گفت: با دوستان وارد خانه شدیم که فرامرز پیرزن را از پشت با چاقو زد؛ من رو به روی او قرار گرفتم تا طلاهایش را درآورم، اما موهای مرا کشید که فرامرز مجبور شد با چاقو گردن او را بزند.بعد از اینکه دستهایمان را شستیم، من و یدالله به طبقه بالا رفتیم و وقتی برگشتیم متوجه شدیم فرامرز ، نگین را هم به قتل رسانده است.

قاضی ساعی گفت: خانواده مقتول به قدری با تو صمیمی بودند که به هیچ‌وجه به تو مظنون نشدند و این به دلیل سابقه آشنایی بوده است و حتی عروسی تو در خانه آنها برگزار شد.

شاهین در پاسخ به سؤال قاضی که طلاها را چه کردی ، گفت: نه طلایی به دستم رسید و نه پولی؛ همه آن را یدالله و فرامرز بردند.

قاضی به اظهارات یدالله مبنی بر اینکه طلاها را شاهین به او داده و مدعی شده که متعلق به همسرش است، برای شاهین خواند و شاهین آنها را تکذیب کرد.

برای آدم معتاد،‌ هزار تومان هم ارزشمند است

شاهین با بیان اینکه هیچ دلیل و مدرکی برای اثبات همراه بودن آنها با خود ندارد، در پاسخ به این سؤال که ارزش طلاها چقدر بود که مرتکب 2 قتل با این خشونت شدی گفت: بیش از 2 سال است که به شیشه و کراک اعتیاد دارم و برای یک فرد معتاد، هزار تومان هم ارزشمند است.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر صحنه قتل نگین را ندیدی، چگونه آن را به طور دقیق بازگو کردی، گفت: فرامرز بعد از قتل و خروج از خانه،‌ ماجرا را تعریف کرد.

قاضی از متهم سؤال کرد که اگر طلاها را یدالله دزیده است، پس چرا تو مبلغ آن را به خانواده مقتول پس دادی گفت: پول را بدون اجازه من از حسابم برداشت کردند.

بعد از اظهارات شاهین، وکیل وی در جایگاه قرار گرفت و در اظهارات خود گفت: من در زندان با موکلم صحبت کردم و متوجه شدم که او 4 بار اظهارات متفاوتی ارائه کرده است. من یک بار به او گفتم 2 مرغ مقابلت قرار می‌دهم و اگر توانستی یکی را بکشی و دیگری را بگیری، قبول می‌کنم که تو قاتلی.

وی با بیان اینکه موکلش از سوی افرادی تهدید شده است گفت: موکل من برای حفظ جان خانواده‌اش حقیقت را نمی‌گوید. یکی از کسانی که موکل من نام او را آورده، توسط شاهدانی، قبل از قتل همراه او دیده شده و او کسی است که از گذشته با پدر نگین، آشنایی داشته است. آنها روز حادثه با پراید به منزل پدر نگین رفته بودند.

وکیل مدافع شاهین افزود: درخواست تحقیقات بیشتر هم درباره اظهارات موکلم و هم درباره سلامت روانی او را دارم.

قاضی ساعی خطاب به وکیل متهم گفت: خودروی پراید موردنظر شما، مربوط به این پرونده نیست و تحقیقات لازم درباره آن صورت گرفته است.

شاهین در جایگاه قرار گرفت تا آخرین دفاعیات خود را بگوید، اما فقط گفت: من همدست و شریک جرم داشتم و حرف دیگری ندارم.

ادامه جلسه دادگاه، برای رسیدگی به اتهام آزار و اذیت متهم، به صورت غیرعلنی برگزار شد.

بعد از ختم جلسه، قاضی ساعی به همراه مستشاران دادگاه (محمدی کشکولی، سالاری، بومی و مرادی) وارد شور شودند و حکم پرونده را اینگونه صادر کردند: شاهین به اتهام قتل عمدی به 2 بار قصاص، به اتهام تجاوز به نگین به اعدام، به اتهام سرقت مقرون به آزار به 10 سال حبس و تحمل 74 ضربه شلاق و همچنین رد اموال مسروقه محکوم شد.

دسته ها : حوادث
 در آگهی‌‌های تبلیغاتی گفته می‌شود که نوشابه ردبول، انرژی‌زا بوده و به شخص این احساس را می‌دهد که بال درآورده است؛ ولی متخصصان هشدار می‌دهند که این نوشابه انرژی‌زا، دارای عوارض جانبی است.

به گزارش ایسنا، یک گروه پزشکی در استرالیا، تاثیر این نوشابه بر 30 نوجوان را بررسی کرده است. این پژوهشگران متوجه شدند که یک ساعت پس از نوشیدن ردبول، خون مصرف‌کنندگان این نوشابه چسبناک شده است. این حالتی است که معمولا قبل از حمله قلبی برای شخص پیش می‌آید.

این پژوهشگران می‌گویند؛ چنانچه شخص دچار استرس یا فشار خون بالا باشد، نوشیدن ردبول، می‌تواند مهلک باشد.

گفته می‌شود که مصرف این نوشابه به تمرکز فکری کمک می‌کند و واکنش شخص سریع‌تر می‌شود، به همین دلیل است که می‌گویند بهتر است ورزشکاران قبل از شرکت در مسابقه، ردبول بنوشند. این اولین بار نیست که مساله تاثیر بد این نوشابه در سلامت شخص مطرح می‌شود. در حال حاضر فروش این نوشابه در چند کشور از جمله نروژ، دانمارک و اروگوئه ممنوع اعلام شده است؛ ولی مالکان کارخانجات نوشابه‌سازی ردبول می‌گویند، مقدار کافئین موجود در هر قوطی این نوشابه درست به همان اندازه‌ای است که در یک فنجان قهوه معمولی دیده می‌شود.

دسته ها : حوادث

مردی که 2.5 کیلوگرم ماده مخدر شیشه را در کنسروهای مواد غذایی جاسازی کرده بود و قصد داشت با پرواز هوایی از فرودگاه امام (ره) به یکی از کشورهای آسیایی انتقال دهد ، دستگیر شد.

قاضی احمد اسدیان، معاون دادستان تهران و سرپرست دادسراهای فرودگاه‌های تهران با اشاره به دستگیری این مسافر قاچاقچی روز گذشته به «جام‌جم» گفت: چند روز قبل، ماموران اداره مواد مخدر فرودگاه امام (ره) تهران هنگام کنترل مسافران پرواز هوایی کشورهای آسیایی، به مرد میانسالی مشکوک شدند و در بررسی چمدان‌های وی، مشاهده کردند وی تعدادی قوطی کنسرو مواد غذایی را با خود حمل می‌کند.

ماموران با مشکوک شدن به قضیه وی را به مرکز پلیس منتقل کردند. پس از بررسی کنسروهای مواد غذایی، معلوم شد 5/2 کیلوگرم ماده مخدر شیشه در این قوطی‌ها جاسازی شده است.بنا بر این، با کشف این محموله مواد مخدر، ماموران به تحقیق از مرد مسافر پرداختند که وی به حمل مواد مخدر (شیشه) اعتراف کرد.

اعتراف به قاچاق

مرد قاچاقچی در اظهاراتش به پلیس گفت: چندی قبل با مردی آشنا شدم که از من خواست در قبال انتقال محموله مواد مخدر، میلیون‌ها تومان پول دریافت کنم که پس از مذاکره با وی قبول کردم.به این ترتیب چند روز قبل وی تعدادی قوطی کنسرو مواد غذایی را که داخل یک چمدان جاسازی شده بود، همراه بلیت رفت و برگشت به یکی از کشورهای آسیایی به من تحویل داد و قرار شد این چمدان‌ها را در فرودگاه مقصد به مردی تحویل دهم اما در فرودگاه دستگیر شدم.

بنا بر این گزارش، مرد قاچاقچی با قرار قانونی از سوی ایزدی، دادیار دادسرای مستقر در فرودگاه امام (ره) ، ‌روانه زندان شد و تحقیقات تکمیلی از مرد قاچاقچی و دستگیری همدستان وی ادامه دارد.

در این ارتباط تاکنون تعدادی از متهمان که قصد انتقال مواد مخدر از طریق فرودگاه را داشتند،شناسایی و با صدور قرار قانونی روانه زندان شده‌اند.

دسته ها : حوادث

مرد قاچاقچی که قصد داشت ، 55 قطعه ظروف سفالی و سکه‌های متعلق به دوره مادها و اشکانیان را در اسلامشهر به فروش رساند ، شناسایی و دستگیر شد.

این ماجرا وقتی فاش شد که هفته گذشته یکی از شهروندان اسلامشهری با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفت و از نگهداری چندین قلم اشیای قیمتی در منزل همسایه خود خبر داد.

پس از این تماس، ماموران اداره جرایم اقتصادی کالا و ارز شهرستان اسلامشهر، برای آگاهی از صحت گفته‌های مرد تماس‌گیرنده، با هماهنگی قضایی، منزل مرد قاچاقچی را به طور غیرمحسوس تحت کنترل قرار دادند تا این که پی بردند افراد متعددی به این خانه رفت و آمد می‌کنند.

به این ترتیب ماموران پس از زیرنظر گرفتن این افراد پی بردند صاحبخانه درخصوص خرید و فروش اشیای عتیقه و اقلام میراث فرهنگی فعالیت دارد.

با مشخص شدن این موضوع، ماموران در قالب یک تیم عملیاتی وارد منزل مرد قاچاقچی شدند و 55 قطعه آثار باستانی  شامل انواع ظروف سفالی و سکه‌های مختلف را که در یکی از اتاق‌های منزل جاسازی شده بود  کشف و ضبط کردند و اقلام مکشوفه نیز برای شناسایی قدمت تاریخی در اختیار کارشناسان میراث فرهنگی قرار گرفت. 

مرد قاچاقچی نیز برای ادامه تحقیقات به اداره جرایم اقتصادی شهرستان اسلامشهر انتقال یافت و مورد بازجویی قرار گرفت.  مرد قاچاقچی در اظهاراتش به پلیس گفت: چندی قبل در یکی از شهرهای غرب کشور با یک مرد روستایی آشنا شدم و ظروف سفالی و سکه‌ها را از او خریداری کردم و به منزلم انتقال دادم تا آنها را به فروش برسانم که نتوانستم و از سوی پلیس دستگیر شدم.

به دنبال اعتراف مرد قاچاقچی، تحقیقات تکمیلی برای دستگیری همدستان احتمالی وی ادامه دارد در حالی که کارشناسان میراث فرهنگی پس از بررسی اقلام مکشوفه نظر داده‌اند ظروف سفالی و سکه‌ها متعلق به دوره مادها و اشکانیان بوده و از ارزش تاریخی و فرهنگی قابل توجهی برخوردار است به طوری که نمی‌توان برای این اقلام نفیس قیمت تعیین کرد.

دسته ها : حوادث

عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از نوار غزه در حالی صورت گرفت که نظامیان این رژیم بیش از 99 کشته و دست‌کم 411 زخمی را با خود به سرزمینهای اشغالی بردند و ماشین جنگی آنها نیز آسیب‌های جدی دید.رژیم صهیونیستی که پیش از این بارها بر اسطوره ارتش شکست ناپذیر خود تاکید داشت، اینک تلفات نظامیان خود را به شدت سانسور می کند. این رژیم با سانسور خبری شدید و اعمال فشار بر رسانه‌های داخلی خود آنها را از اعلام دقیق تلفات نظامی منع کرده است، اما با این حال اخبار و گزارش‌های رسیده از سرزمین‌های اشغالی حاکی از تلفات سنگین نظامیان صهیونیستی و خسارت‌های گسترده ماشین جنگی آنها در طول 22 روز تجاوز این رژیم به خاک نوار غزه و مقاومت دلیرانه ملت فلسطین است.

دسته ها : حوادث
X